MLF1005GR39JT
Description
FIXED IND 390NH 50MA 410 MOHM
DataSheet
MLF1005GR39JT PDF
Type Description
Series:MLF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Multilayer
Material - Core:Ferrite
Inductance:390 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):50 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):410mOhm Max
Q @ Freq:30 @ 10MHz
Frequency - Self Resonant:210MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:10 MHz
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)