SDR0906-150ML
Description
FIXED IND 15UH 1.9A 110 MOHM SMD
DataSheet
SDR0906-150ML PDF
Type Description
Series:SDR0906
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:Ferrite
Inductance:15 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.9 A
Current - Saturation (Isat):2.9A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):110mOhm Max
Q @ Freq:35 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:22MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.492" L x 0.413" W (12.50mm x 10.50mm)
Height - Seated (Max):0.248" (6.30mm)