AISC-0805-R0022J-T
Description
FIXED IND 2.2NH 600MA 100 MOHM
DataSheet
AISC-0805-R0022J-T PDF
Type Description
Series:AISC-0805
Material - Core:Ceramic
Inductance:2.2 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):600 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):100mOhm Max
Q @ Freq:40 @ 1.5GHz
Frequency - Self Resonant:6GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:250 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Height - Seated (Max):0.061" (1.55mm)