ISC1812RQ2R2K
Description
FIXED IND 2.2UH 390MA 460 MOHM
DataSheet
ISC1812RQ2R2K PDF
Type:Wirewound
Material - Core:Iron Powder
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):390 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):460mOhm Max
Q @ Freq:30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:80MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Supplier Device Package:1812
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)