0805CS-431EJTS
Description
FIXED IND 430NH 230MA 1.7 OHM
DataSheet
0805CS-431EJTS PDF
Material - Core:Ceramic
Inductance:430 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):230 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.7Ohm
Q @ Freq:33 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:430MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:50 MHz
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.090" L x 0.071" W (2.29mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max):0.061" (1.55mm)