DFE252012F-1R0M=P2
Description
FIXED IND 1UH 3.3A 40 MOHM SMD
DataSheet
DFE252012F-1R0M=P2 PDF
Type Description
Series:DFE252012F
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Iron Powder
Inductance:1 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):3.3 A
Current - Saturation (Isat):5.3A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):40mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Package / Case:1008 (2520 Metric)
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)