S14100034
Manufacturer
Würth Elektronik Midcom
VIGOR # :
Description
FIXED IND 22UH 18A 4.5 MOHM TH
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
S14100034 PDF
Type Description
Series:WE-FI
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Toroidal
Material - Core:Ferrite
Inductance:22 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):18 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):4.5mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Horizontal (Open)
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):0.689" (17.50mm)