MLF1005LR12KT000
Description
FIXED IND 120NH 140MA 590 MOHM
DataSheet
MLF1005LR12KT000 PDF
Type Description
Series:MLF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Type:Multilayer
Material - Core:Ferrite
Inductance:120 nH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):140 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):590mOhm
Q @ Freq:10 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:400MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:25 MHz
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)