TYS4030100M-10
Description
FIXED IND 10UH 1.5A 130 MOHM SMD
DataSheet
TYS4030100M-10 PDF
Type Description
Series:TYS4030
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:10 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.5 A
Current - Saturation (Isat):1.95A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):130mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:21MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)