103-151KS
Manufacturer
API Delevan
VIGOR # :
Description
FIXED IND 150NH 745MA 175 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
103-151KS PDF
Type Description
Series:103
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:150 nH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):745 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):175mOhm Max
Q @ Freq:25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:650MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:25 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard, 2 Lead
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.91mm)