1210R-333G
Description
FIXED IND 33UH 182MA 5.6 OHM SMD
DataSheet
1210R-333G PDF
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:33 µH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):182 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):5.6Ohm Max
Q @ Freq:30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:15MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:2.5 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):0.101" (2.57mm)