TYS3015470M-10
Description
FIXED IND 47UH 350MA 1.25 OHM
DataSheet
TYS3015470M-10 PDF
Type Description
Series:TYS3015
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:-
Inductance:47 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):350 mA
Current - Saturation (Isat):350mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1.25Ohm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:14MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.067" (1.70mm)