PA4340.681ANLT
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
FIXED IND 680NH 12.5A 8.5 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
PA4340.681ANLT PDF
Type Description
Series:PA4340.XXXANLT
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:-
Inductance:680 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):12.5 A
Current - Saturation (Isat):9A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):8.5mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.224" L x 0.205" W (5.70mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)