DR127-1R0-R
Description
FIXED IND 1UH 15.5A 3.13 MOHM
DataSheet
DR127-1R0-R PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:1 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):15.5 A
Current - Saturation (Isat):40A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):3.13mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)