ETQ-P3M2R2YFP
Description
FIXED IND 2.2UH 5.8A 24.8 MOHM
DataSheet
ETQ-P3M2R2YFP PDF
Type Description
Series:PCC-M0530M
Material - Core:Metal Composite
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):5.8 A
Current - Saturation (Isat):10.9A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):24.8mOhm Max
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
LQP02HQ2N4C02L
LQP02HQ2N4C02L
FIXED IND 2.4NH 450MA 200 MOHM
FIXED IND 6.8UH 850MA 648 MOHM
1140-101K-RC
1140-101K-RC
FIXED IND 100UH 10.5A 25 MOHM TH
ETQ-P3M2R2YFP
ETQ-P3M2R2YFP
FIXED IND 2.2UH 5.8A 24.8 MOHM
CONN HEADER SMD R/A 8POS 2MM