DR127-1R5-R
Description
FIXED IND 1.5UH 13.5A 3.41 MOHM
DataSheet
DR127-1R5-R PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:1.5 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):13.5 A
Current - Saturation (Isat):31.1A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):3.41mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)