LMLP0707M8R2DTAS
Description
FIXED IND 8.2UH 3.2A 116MOHM SMD
DataSheet
LMLP0707M8R2DTAS PDF
Type Description
Series:LMLP
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Iron Powder
Inductance:8.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):3.2 A
Current - Saturation (Isat):5A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):116mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)