ASPI-0504-102M-T
Description
FIXED IND 1MH 150MA 14.4 OHM SMD
DataSheet
ASPI-0504-102M-T PDF
Type Description
Series:ASPI-0504
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:1 mH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):150 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):14.4Ohm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)