SPM3012T-R47M-LR
Description
FIXED IND 470NH 4.5A 34.8 MOHM
DataSheet
SPM3012T-R47M-LR PDF
Type Description
Series:SPM-LR
Type:Wirewound
Material - Core:Metal
Inductance:470 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):4.5 A
Current - Saturation (Isat):7.3A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):34.8mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.118" W (3.20mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)