LQW15CN96NJ00D
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
FIXED IND 96NH 730MA 160 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
LQW15CN96NJ00D PDF
Type Description
Series:LQW15
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:96 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):730 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):160mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:1.1GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)