SLM43328A-R43MHF
Manufacturer
ITG Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
0.43UH, 20%, 0.93MOHM, 40AMP MAX
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
SLM43328A-R43MHF PDF
Type Description
Series:SLM43328
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:430 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):29 A
Current - Saturation (Isat):40A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):0.93mOhm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.433" L x 0.315" W (11.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
15682C
15682C
FIXED IND 6.8UH 10.2A 8.04 MOHM