AX97-20470
Description
FIXED IND 47UH 800MA 310 MOHM
DataSheet
AX97-20470 PDF
Type Description
Series:AX97
Package:Bulk
Material - Core:Ferrite
Inductance:47 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):800 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):310mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.530" L x 0.370" W (13.46mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max):0.138" (3.50mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
4922R-30L
4922R-30L
FIXED IND 270UH 470MA 1.77 OHM