1812-473J
Manufacturer
API Delevan
VIGOR # :
Description
FIXED IND 47UH 200MA 5 OHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
1812-473J PDF
Type Description
Series:1812
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:47 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):200 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):5Ohm Max
Q @ Freq:50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:10MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:2.5 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package:1812
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)