NRS6014T100MMGG
Description
FIXED IND 10UH 1.5A 168 MOHM SMD
DataSheet
NRS6014T100MMGG PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:10 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.5 A
Current - Saturation (Isat):1.4A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):168mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:24MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)