VLS2012ET-150M
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 15UH 400MA 1.062 OHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
VLS2012ET-150M PDF
Type Description
Series:VLS
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:15 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):400 mA
Current - Saturation (Isat):400mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1.062Ohm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)