AMPLA1707Q-2R2MT
Description
FIXED IND 2.2UH 43.5A 2.7 MOHM
DataSheet
AMPLA1707Q-2R2MT PDF
Type Description
Series:AMPLA1707Q
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:Carbonyl Powder
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):43.5 A
Current - Saturation (Isat):62A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):2.7mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.693" L x 0.665" W (17.60mm x 16.90mm)
Height - Seated (Max):0.276" (7.00mm)