LQH32PH2R2NNCL
Description
FIXED IND 2.2UH 1.85A 76.8 MOHM
DataSheet
LQH32PH2R2NNCL PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):1.85 A
Current - Saturation (Isat):2A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):76.8mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:70MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.067" (1.70mm)