SP1812-273K
Description
FIXED IND 27UH 430MA 1 OHM SMD
DataSheet
SP1812-273K PDF
Type Description
Series:SP1812
Material - Core:Ferrite
Inductance:27 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):430 mA
Current - Saturation (Isat):400mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1Ohm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)