MLF2012DR18JTD25
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 180NH 300MA 250 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
MLF2012DR18JTD25 PDF
Type Description
Series:MLF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Multilayer
Material - Core:Ferrite
Inductance:180 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):300 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):250mOhm Max
Q @ Freq:20 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:280MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:25 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.041" (1.05mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FIXED IND 10NH 1.4A 48 MOHM SMD
FIXED IND 22UH 1.76A 110 MOHM
B82422T1181J000
B82422T1181J000
FIXED IND 180NH 450MA 190 MOHM
MLF2012DR18JTD25
MLF2012DR18JTD25
FIXED IND 180NH 300MA 250 MOHM
CONN TOOL CRIMP DIE 26-12 AWG
CONN HDR DIP POST 34POS GOLD