DPO-0.5-150
Manufacturer
Talema
VIGOR # :
Description
FIXED IND 150UH 500MA 173 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
DPO-0.5-150 PDF
Type Description
Series:DP
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Toroidal
Material - Core:-
Inductance:150 µH
Tolerance:-
Current Rating (Amps):500 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):173mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:10 kHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Vertical (Open)
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.591" Dia x 0.315" W (15.00mm x 8.00mm)