5022R-151F
Manufacturer
API Delevan
VIGOR # :
Description
FIXED IND 150NH 3.5A 30 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
5022R-151F PDF
Type Description
Series:5022R
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Phenolic
Inductance:150 nH
Tolerance:±1%
Current Rating (Amps):3.5 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):30mOhm Max
Q @ Freq:50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:525MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:25 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):0.230" (5.84mm)