HF1008R-330M
Description
FIXED IND 33NH 900MA 150 MOHM
DataSheet
HF1008R-330M PDF
Type:-
Material - Core:Non-Magnetic
Inductance:33 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):900 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):150mOhm Max
Q @ Freq:30 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:1.6GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:50 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):0.095" (2.41mm)