SM2518-2R2MHF
Description
2.2UH, 20%, 13MOHM, 13AMP MAX. S
DataSheet
SM2518-2R2MHF PDF
Type Description
Series:SM2518
Material - Core:Metal
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):10 A
Current - Saturation (Isat):13A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):13.6mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)