VLS3012ET-4R7M-CA
Description
FIXED IND 4.7UH 1.3A 156 MOHM
DataSheet
VLS3012ET-4R7M-CA PDF
Type Description
Series:VLS-E-CA
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.3 A
Current - Saturation (Isat):950mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):156mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)