SM5018-R82MHF
Description
0.82UH, 20%, 1.9MOHM, 53AMP MAX.
DataSheet
SM5018-R82MHF PDF
Material - Core:Metal
Inductance:820 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):31 A
Current - Saturation (Isat):53A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):2.3mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.520" L x 0.508" W (13.20mm x 12.90mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)