
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WE-PD4 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 12 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 5.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | 9.5A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 28mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 18MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.866" L x 0.591" W (22.00mm x 15.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.307" (7.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of 74457112 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 390NH 150MA 2.3 OHM
WIREWOUND FERRITE BEAD 330NH
FIXED IND 330UH 370MA 888 MOHM
FIXED IND 12UH 5.5A 28 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 15.3600MHZ HCSL
ZM .375"SFT 1000PPR QD 2M
IC MIXER 4.5-9GHZ UP/DWN 8MSOP