
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 8.2 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 700 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 100mOhm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 4.8GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.037" (0.95mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of L-14W8N2KV4E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.6UH 31A 1.5 MOHM SMD
FIXED IND 6.8NH 300MA 400 MOHM
FIXED IND 750UH 2A 465 MOHM TH
FIXED IND 8.2NH 700MA 100 MOHM
VARISTOR 30V 0603
XTAL OSC XO 73.2500MHZ CMOS SMD
DC DC CONVERTER 48V 300W