
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AISC-0603 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 27 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 490 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 190mOhm Max |
| Q @ Freq: | 38 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3.7GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.040" (1.02mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 | ||
| 30000 | ||
| 75000 |
Current price of AISC-0603-R027G-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470UH 140MA 8.5 OHM
FIXED IND 10MH 85MA 42 OHM TH
FIXED IND 5UH 1.65A 60 MOHM SMD
FIXED IND 27NH 490MA 190 MOHM
INDICATOR 110V 8MM PROMINENT RED
CABLE ASSEMBLY INTERFACE 26.25'
BCM60321 + BCM5241 BUNDLE