
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | METCOM MPX |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Metal Composite |
| Inductance: | 3.3 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 11.3 A |
| Current - Saturation (Isat): | 15A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 14mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.341" L x 0.315" W (8.65mm x 8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.157" (4.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MPX1D0840L3R3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 47UH 3.4A 138 MOHM SMD
FIXED IND 4.7UH 12.5A 6.03 MOHM
FIXED IND 22NH 300MA 600 MOHM
FIXED IND 3.3UH 11.3A 14 MOHM
CONN RCPT MALE 39POS GOLD CRIMP
CONN SMB PLUG R/A 50OHM SOLDER
FIXED IND 180NH 2.285A 43 MOHM