
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WE-HCFT |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Manganese Zinc Ferrite (MnZn) |
| Inductance: | 47 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 32 A |
| Current - Saturation (Isat): | 31A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 6.38mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 6MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.614" L x 1.417" W (41.00mm x 36.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.378" (35.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 7443763540470 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.6NH 500MA 250 MOHM
FIXED IND 47UH 205MA 920 MOHM
WIREWOUND FERRITE BEAD 140NH
FIXED IND 47UH 32A 6.38 MOHM TH
FIXED IND 1.5UH 350MA 470 MOHM
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 15V 15V 8W