
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PA4304.XXXNLT |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.2 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 8 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 12mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.236" (6.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2400 |
Current price of PA4304.122NLT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 100UH 50MA 4 OHM SMD
FIXED IND 2.2UH 2.3A 71 MOHM SMD
FIXED IND 91NH 80MA 10 OHM SMD
FIXED IND 1.2UH 8A 12 MOHM SMD
DC DC CONVERTER 28V 300W
RES 562K OHM 0.25% 1/10W 0805
CONN COAX PLUG STR 50 OHM SOLDER