
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MHQ-P |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ceramic, Non-Magnetic |
| Inductance: | 4.3 nH |
| Tolerance: | ±0.3nH |
| Current Rating (Amps): | 400 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 350mOhm Max |
| Q @ Freq: | 16 @ 500MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 6GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 500 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0201 (0603 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.026" L x 0.014" W (0.65mm x 0.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.016" (0.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 15000 | ||
| 30000 |
Current price of MHQ0603P4N3ST000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED INDUCTOR 4.7UH 1.25A SMD
FIXED IND 5.6NH 700MA 75 MOHM
FIXED IND 12UH 400MA 1.3 OHM SMD
FIXED IND 4.3NH 400MA 350 MOHM
MEMS OSC XO 98.3040MHZ LVDS SMD
FIXED IND 1.5MH 76MA 25 OHM TH
CIR 10C 10#16 SKT PLUG