
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5KT |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 3.3 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 170mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 | ||
| 10000 | ||
| 25000 |
Current price of ELT-5KT3R3MB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 100MH 20MA 235 OHM TH
FIXED IND 15NH 90MA 1.8 OHM SMD
FIXED IND 680UH 100MA 19 OHM TH
RES SMD 75 OHM 1W 1206 WIDE
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP
FIXED IND 3.3UH 1A 170 MOHM SMD
THS4140 160MHZ, FULLY DIFFERENTI