
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CLF-NI-D |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 68 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 590 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 680mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 636mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.209" L x 0.197" W (5.30mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CLF5030NIT-680M-D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3UH 6.8A 18.4 MOHM
FIXED IND 15UH 2.5A 214.6 MOHM
FIXED IND 22UH 9.5A 23 MOHM SMD
FIXED IND 68UH 590MA 636 MOHM
FIXED IND 11NH 250MA 800 MOHM
CONN HEADER VERT 30POS 2.54MM
CONN HEADER SMD 12POS 2.54MM