
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SPM |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Metal |
| Inductance: | 680 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 16 A |
| Current - Saturation (Isat): | 16.6A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 5.39mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.280" L x 0.256" W (7.10mm x 6.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 | ||
| 3000 | ||
| 5000 | ||
| 10000 |
Current price of SPM6530T-R68M140 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 330NH 418MA 400 MOHM
FIXED IND 10UH 9.2A 8.6 MOHM TH
FIXED IND 180NH 32A 0.46 MOHM
CAP CER
CAP CER
FIXED IND 680NH 16A 5.39 MOHM
XTAL OSC PROG VCTCXO LVDS 3.3V