
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BC |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 2.2 mH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 80 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 34.7Ohm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 252kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.1MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 252 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 | ||
| 10000 | ||
| 25000 | ||
| 50000 |
Current price of B78108S1225J000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 560NH 100MA 1.05 OHM
FIXED IND 1.4NH 340MA 170 MOHM
FIXED IND 27NH 600MA 120 MOHM
FIXED IND 2.2MH 80MA 34.7 OHM TH
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
SENSOR PRES 100PSI GAUG 3.3V SIP
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5MM