
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MCOIL™, MC |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Metal |
| Inductance: | 240 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 6.2 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 25mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 | ||
| 30000 | ||
| 75000 |
Current price of MCKK2012TR24M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 120NH 40A 0.65 MOHM
FIXED IND 9.6NH 1.4A 81 MOHM
FIXED IND 16NH 1.4A 75 MOHM SMD
FIXED IND 240NH 6.2A 25 MOHM SMD
CRYSTAL 7.3728MHZ 18PF SMD
DC DC CONVERTER 24V 1KW
SLIDE POT 10KOHM 0.125W TOP 45MM