
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AIRD-02 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 47 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 5.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | 15A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 35mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.827" Dia (21.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.827" (21.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of AIRD-02-470K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27NH 200MA 1.2 OHM SMD
FIXED IND 390NH 320MA 720 MOHM
FIXED IND 10UH 2.1A 72 MOHM SMD
FIXED IND 47UH 5.5A 35 MOHM TH
XTAL OSC VCXO 270.0000MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 15V 200W
B302-7X10-WK-O-DAN-LOOK OUT FOR