
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P1169NL |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 22 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 2.6 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.7A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 67mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 13MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.482" L x 0.482" W (12.24mm x 12.24mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.177" (4.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of P1169.223NLT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 150UH 580MA 640 MOHM
FIXED IND 6.8UH 600MA 472 MOHM
FIXED IND 33NH 300MA 550MOHM SMD
FIXED IND 22UH 2.6A 67 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 74.17582MHZ LVPECL
CONN SMPM JACK STR 50OHM SOLDER