77F680J-TR-RC
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
FIXED IND 68UH 305MA 1.8 OHM TH
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
77F680J-TR-RC PDF
Type Description
Series:77F
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:68 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):305 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.8Ohm Max
Q @ Freq:40 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:5.7MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" Dia x 0.410" L (3.99mm x 10.41mm)